Tworząc różnorodne konstrukcje nie można zapomnieć o doposażeniu swojej narzędziowni o wysokiej jakości kleje strukturalne. Pomagają one w przemysłowym klejeniu różnorodnych powierzchni, uszczelnianiu oraz montowaniu ze sobą elementów wykonanych z różnych materiałów. Kleje strukturalne to szeroka kategoria produktów, która pozwala na szybkie znalezienie wariantu dopasowanego do potrzeb, preferencji, możliwości budżetowych oraz specyfiki działania danej firmy lub rodzaju indywidualnego projektu. Kleje strukturalne są łatwo dostępne w sklepach budowlanych, zwracać trzeba jednak uwagę na ich moc oraz możliwości. Klej klejowi nie jest równy, stosować jednego wariantu do wszystkich powierzchni się nie da. Dlatego rozeznanie się w istniejącej rynkowej ofercie jest kwestią, której nie można spychać na dalszy margines.

Do projektów indywidualnych

Naprawiając lub budując coś w garażu/domu/mieszkaniu ważne jest posiadanie odpowiedniego zaplecza narzędziowego i materiałowego. Kleje strukturalne w czasie remontu to jedno z bardziej priorytetowych narzędzi, które pozwala na szybkie oraz jakościowe zakończenie wykonywanych prac. Kleje strukturalne zostały opracowane by sprostać stale rosnącym wymogom konstrukcyjnym oraz potrzebom w obszarze zarówno napraw indywidualnych jak i serwisowych. Konieczność łączenia ze sobą różnorodnych materiałów nie zawsze wymaga zaangażowania spawarki lub innych narzędzi. Mocno oraz solidne przyklejenie za pomocą kleju strukturalnego rozwiązuje problem oraz zapewnia stabilność konstrukcji na długie lata. W domowych remontach kleje strukturalne są używane najczęściej do łączenia ze sobą elementów mebli, listw oraz innych drobnych dodatków. Przeważnie łączy się elementy drewniane z innymi materiałami. Przezroczysty silikonowy klei strukturalny służy również do uszczelniania okien, drzwi oraz przymocowania mat dźwiękoszczelnych do powierzchni ścian. Zakres funkcjonalności klejów jest bardzo szeroki, w efekcie pozwalają one na szerokie pole do manewru w pracach remontowych oraz serwisowych.

Znalezienie odpowiedniego wariantu

Na rynku istnieje wiele klejów strukturalnych. Ilość dostępnych opcji często uniemożliwia szybkie wybranie odpowiedniego wariantu. Warto w takich sytuacjach zwrócić się wobec sprawdzonych producentów np. Henkel, którzy dzięki swojej długiej obecności na rynku są w stanie wpisać się ze swoimi produktami w rosnące potrzeby oraz oczekiwania odbiorców. Kleje strukturalne to niedroga inwestycja, na której zyska się zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku.

Pozostaw komentarz