Ursus to polska firma produkująca ciągniki i maszyny rolnicze o wysokiej jakości i nowoczesnym designie.  Zakłady produkcyjne znajdują się w Lublinie, Dobrym Mieście i Opalenicy, zaś odbiorców maszyn można spotkać na całym świecie. Główny oddział obsługujący handel zagraniczny mieści się w Warszawie.

Za początek istnienia Zakładów Przemysłowych Ursus uznaje się 1893 rok, kiedy to kilku warszawskich inżynierów oraz przedsiębiorców założyło  „Przemysłowe Towarzystwo Udziałowe” produkującę armaturę (głównie dla przemysłu gorzelnianego, cukrowniczego, spożywczego). W 1907 roku nazwa została zmieniona na  „Towarzystwo Udziałowe Specyalnej Fabryki Armatur i Motorów”, zaś znak firmowy z P7P (od 7 córek przedsiębiorców) na URSUS.

Początkowo marka Ursus zajmowała się produkcją silników spalinowych, silników średnioprężnych i wysokoprężnych. Dopiero w roku 1922 z fabryki wyjechały pierwsze traktory, które nazywane były ,,ciągówkami” i posiadały 2-cylindrowy silnik naftowy o mocy 25 KM. Z biegiem lat wśród produkcji maszyn Ursus pojawiały się coraz to bardziej unowocześnione ciągniki np. Ursus C-308, Ursus C-325 , czy też Ursus C-355. W roku 1976 rozpoczęto produkcję ciągnika Ursus C-360, który nazywano, jako 60-tkę.

Co wyróżniało maszynę Ursus C-360 spośród innych ciągników?

Ursus C-360 stał się kultowym modelem ciągników marki Ursus. Produkowano go w latach 70-90tych i stanowił on modyfikację swojego poprzednika – Ursus C-355. Odznaczał się prostą, a jednocześnie funkcjonalną konstrukcją i wysokiej jakości siedzeniem (Grammera).  W stosunku do swojego poprzednika miał możliwość szybkiej wymiany zaczepu wahliwego na zaczep do przyczep jednoosiowych, usprawniony układ hamulcowy, mocniejszy silnik (wysokoprężny czterocylindrowy silnik o mocy 52 KM) oraz większą sposobność zmiany obciążeń przednich i tylnych.

Ciągnik Ursus C-360 był marzeniem wielu rolników, doskonale sprawdzał się przy prostych pracach polowych. Dostępny był w dwóch wersjach bez kabiny i z kabiną. Za jego najważniejsze atuty uznawano wysoką jakość wykonania oraz trwałość wyposażenia.

Ursus C-360 – serwis i naprawa

Ciągnik Ursus C-360 przez wiele lat był unowocześniany i przechodził przez przeróżnego rodzaju zmiany. Stary silnik zastąpiony został nowoczesnym silnikiem Perkins 3100FLT (Euro IIIA), napęd zmieniono na 4×4, ulepszono również układ napędowy, jezdny oraz agregowania. Doceniany był i jest przez wielu rolników, do dziś można go spotkać w polskich gospodarstwach rolnych. Rolnicy zdecydowanie wolą naprawiać swoje sprawdzone maszyny niż kupować nowoczesne modele. Z myślą o rolnikach przywiązanych do tradycji powstał sklep TwojaZagroda.pl, który oferuje szeroki wybór części do Ursusa.

Części do Ursusa C-360 – sklep TwojaZagroda.pl

Sklep TwojaZagroda.pl oferuje wysokiej jakości części do Ursusa C-360, jak również do innych modeli ciągników Ursus C – 330, Ursus C-380, Ursus C – 382, Ursus C-385 i wiele innych. Wśród asortymentu można znaleźć liczne elementy wyposażenia, podzespoły hydrauliczne, elektryczne, blacharskie, części układu kierowniczego, silnika, układu napędowego i zawieszenia.

W sklepie TwojaZagroda.pl najczęściej kupowane są belki boczne do ciągnika C-360. Całkowita długość belki wynosi 260 mm, natomiast długość robocza to 245 mm. Średnica otworów montażowych to 17 mm, a ich rozstaw to 71 mm. Wielu klientów zamawia również bębny hamulcowe, błotniki, miedzianą chłodnicę wyposażoną w korek i kranik, cięgła (hamulca, blokady, gaszenia), cylindry, czujniki ciśnienia, drążki, lampy, pompki, koła i wiele innych. Wszystkie części do Ursusa C-360 są oryginalne i dostępne w atrakcyjnych cenach.

Zamawiając wybrany towar klienci nie muszą długo czekać na dostawę. Przy każdym produkcie jest podany termin, który opisuje, kiedy produkty zostaną wysłane. Zazwyczaj czas wysyłki trwa od 24 godzin do kilku dni. W przypadku zamówienia trudno dostępnych części, klient jest informowany o dłuższym czasie oczekiwania.

 Wszyscy klienci zamawiający części do Ursusa mogą skorzystać z dogodnych form płatności. Jedną z opcji jest płatność elektroniczna, która umożliwia najszybszy sposób realizacji zamówienia. Opłacone zamówienie, gdy tylko trafia na konto firmowe, natychmiast jest przekazane do wysyłki. Płatność przelewem wiąże się z nieco wydłużonym czasem realizacji zamówienia (wysyłka uzależniona od momentu zaksięgowania wpłaty, standardowo trwa to do dwóch dni roboczych). Klienci mogą również zamówić towar i samodzielnie go odebrać, w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest płatność przy odbiorze. To najszybsza forma płatności, umożliwiająca natychmiastową realizację zamówienia.

Pozostaw komentarz