Teren użytkowany jako rekreacyjny często łączy kilka funkcji. Niezależnie od tego warto rozważyć i zaplanować budowę domku wykonanego z drewna. W ten sposób uzyskamy trwała i ekologiczną konstrukcję dopasowaną do potrzeb właściciela.

Wybór modelu budynku drewnianego przed zakupem

O tym, jakie cechy będzie miał obiekt, decydują preferencje przyszłych użytkowników. W szczególności wpływ ma powierzchnia terenu i częstotliwość użytkowania obiektu. Dodatkowo przepisy lokalnego planu zagospodarowania terenu określają rozmiar i typ możliwej inwestycji. Pełną ofertę można zobaczyć na stronie profesjonalnego dostawcy, jakim jest Eko Architektura. Najnowsze modele ułatwiają wybór modnych i funkcjonalnych rozwiązań. W zależności od powierzchni działki właściciel ma prawo ustawienie obiektu do 35m2. Taki domek na działkę w tym wypadku nie wymaga pozwolenia na budowę. Może być to obiekt sezonowy lub izolowany przed spadkiem temperatur na zewnątrz. Przy większych działkach nie ma przeciwwskazań do stawiania większych budynków z drewna, lecz wymaga to dłuższej procedury związanej z prawem budowlanym i lokalnymi przepisami o zabudowie.

Nowoczesne technologie i drewniane obiekty najwyższej jakości

Jest wiele stereotypów dotyczących budynków wykonanych z drewna. Często wynikały one ze słabej jakości materiałów oraz traktowania ich jako tymczasowe. Dobrym przykładem odmiennych działań jest firma Eko Architektura, która traktuje każdą realizację indywidualnie. W odróżnieniu od konkurencji stawia na jakość wykonania i wykończenia w wersji premium dostępne w standardzie. Co za tym idzie, taki domek na działkę będzie mógł być dłużej użytkowany. Główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zwiększenia cech izolacji termicznej, jaką posiada drewno. Warstwowe ściany mogą być wykonane w kilku wariantach dopasowanych do funkcji użytkowych domku. Klienci przykładają dużą uwagę do wykończenia powierzchni ścian i elewacji oraz dopasowane okna i drzwi wejściowe. Jeżeli obiekt ma służyć przez cały rok, warto zapytać producenta o możliwość dodatkowej izolacji podłóg stropu i dachu. Domek na działkę wykonany z drewna będzie ciekawą alternatywą dla obiektów murowanych, które są pracochłonne i trudne w wykonaniu.

Zalety domków z drewna

Konstrukcje drewniane wpisują się w nowe trendy ekologiczne panujące w społeczeństwie. Drewno to naturalny budulec podlegający recyklingowi a dodatkowo zachowuje odpowiedni mikroklimat w takich wnętrzach. Wysoki wskaźnik izolacji ułatwia utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach przez cały rok. Mniejszy zakres prac to również mniejsze zużycie energii podczas budowy.

Inne zalety to:

  • szybkość montażu,
  • wpływ na komfort użytkowania,
  • dowolna aranżacja i wykończenie,

Zestawy najlepszego producenta, czyli firmy Eko Architektura to doskonały przykład systemów do samodzielnego montażu. Gotowy budynek jest estetycznie wykończony i nie wymaga dodatkowy prac. Lekka konstrukcja może być ustawiona na fundamentach o niższych parametrach wytrzymałościowy. Producent dostarcza elementy wykonane z naturalnego drewna, pozostawiając inwestorowi wybór kolorystyki i sposobu zabezpieczenia powierzchni. Oprócz gotowych rozwiązań oferowane są również modele wykonywane według indywidualnych projektów. W ten sposób łatwiej dopasować budynek do potrzeb i kształtu działki budowlanej lub rekreacyjnej. Duże możliwości modyfikacji to dokonały sposób na dopasowanie budynku do funkcji użytkowych.

Drewniane budynki i jakoś obsługi użytkownika

Jakość wykonania pozwala odróżnić dobre produkty. Domek na działkę powinien być zaprojektowany tak, aby był trwały i wytrzymały na zmiany pogodę. Kluczowi producenci jak Eko Architektura oferują rozszerzoną gwarancję na swoje produkty podczas ich użytkowania. Każdy obiekt posiada swoją kartę identyfikacyjną, która gwarantuje kontrolę podczas produkcji. Pięcioletni okres ochrony elementów zewnętrzny to potwierdzenia wysokich standardów produkcji. Podobnie spraw ma się z ochroną wnętrza obiektu, która przewidywana jest na 10 lat. Elementy malowane takie jak drzwi i okna chronione są gwarancją przez okres dwóch lat. Pamiętać należy, że drewno jest materiałem naturalnym, który reaguje na zmiany wilgotności. Delikatne odkształcenie i zmiany objętości nie stanowią postawy reklamacji, ponieważ są naturalnym procesem.

Konstrukcje drewniane znów stają się modne. Coraz częściej wykonane są one z wysokiej jakości elementów tworzących produkt najwyższej jakości. Mogą pełnić funkcje mieszkalne lub służyć do przechowywania akcesoriów ogrodowych. Lekkie i proste w wykonaniu budynki sprawdzą się na działkach o różnym przeznaczeniu. To również sposób na szybką adaptację bez konieczności wykonywania prac murarskich.

Pozostaw komentarz